ARA
0216 347 67 65

Prag Turları Tanıtım

 Aşağıda detayları bulunan Prag turumuz örnek program olarak sizlere sunulmuştur. Prag turlarınızda yapabileceğiniz farklı etkinlikleri tur detayları bölümünü okuyarak öğrenebilirsiniz. 

 
HEMEN AL!
Fiyat: 1 €
Değeri
1 €
İndirim
%0
Kazancınız
0 €

Detaylar


 1.Gün: İSTANBUL-PRAG

  Uçuşumuz ile birlikte Prag Havaalanına varışı takiben alanda bizleri bekleyen otobüsümüz ile Prag merkeze hareket ediyoruz. Prag,  Orta Avrupa’nın tarih kokan şehri konumunda. Varışı takiben yapılacak olan şehir turumuz tarihi St Vitus katedralinden başlayacaktır. Prag turları gezilecek tarihi mekanların ve eski şehrin trafiğe kapalı olmasından dolayı yürüyerek yapılır. Bu yüzden özellikle kış mevsimlerinde şehir turu yapmak zor olsa da mekanın güzellikleri bu zorluğu aşacak güce sahiptir. 1334 yılında yapımına başlanan Katedralin bitimi yaklaşık 600 sene sürüyor. Fakat yüzyıllar boyu ince işçilikle biçimlendirilen Katedralin büyüsü göz kamaştırır nitelikte. Mekandan ayrılmak zor olsa da yürüyecek çok fazla yolumuz var. Prag ın en yüksek tepesinden aşağıya doğru inişe başlıyoruz. Çevrenin manzarası ve şehri ikiye bölen Vltava nehrinin inci parıltısı gerçek çok güzel. Aşağıya inmemiz fotoğraf molalarımızla birlikte yaklaşık yarım saat sürüyor. Sonunda Vltava nehri kıyısına ulaşıyoruz. Dünya’nın en dar sokağını da görüp fotoğrafladıktan sonra artık ünlü Karl köprüsündeyiz. 14.yy yapısı Karl veya Charles Köprüsü üzerindeki kum taşı heykelleri ile bizleri karşılıyor. Her bir heykelin ayrı bir hikayesi var. Azizlerin ve tarihi kişiliklerin heykelleri ile dolu köprü insan akımına uğramış gibi. Her yerde fotoğraf meraklısı turistler bulunuyor. Köprüden yükselen müzik sesleri eşliğinde nihayet eski şehrin bulunduğu karşı kıyıya geçiyoruz. Dar alışveriş sokaklarından geçerek ulaştığımız Eski meydan da bizleri saat başı gösteri sunan astronomik saat karşılıyor. Saat başında yüzlerce turistik ıslıkları ile gösteriyi izledikten sonra şehir turumuzu sonlandırarak otelimize geçiyoruz.

2.Gün: PRAG

   Bu gün sabah kahvaltısı sonrası kaplıca şehri Karlovy Vary’e  gideceğiz. Ünlü Bohemya kralı Karl’ın banyolarının bulunduğu şehir şifalı suları ile ün yapmış durumda. Prag şehir merkezinden 2 saat süren kısa bir yolculuk sonrası ulaştığımız Karlovy Vary’de ilk durağımız ise Atatürk’ün kalmış olduğu otelin müzeye çevrilmiş odası oluyor. Atatürk bu bölgeye hastalık bahanesiyle gelerek Bolşeviklerin Kurtuluş savaşı zamanında yaptıkları yardımları organize etmiş. Bu tatlı sürpriz sonrasında ise pasta benzeri evlerle rengarenk süslenmiş Karlovy Vary de gezintiye başlıyoruz.  Her bir köşeyi fotoğraf platosu güzelliğinde şirin kent Karlovy’de yaklaşık 4 saat geçiriyoruz. Bu arada girdiğimiz restoran da ise geyik eti dahil olmak üzere tüm yaban hayvanlarının etlerini tatma imkanı buluyoruz. Dönüşte ise Bira fabrikasına uğrayarak yapımını gözlemleme fırsatımız oluyor. Otelimize vardığımızda kısa bir dinlenme molamız var. Akşam yemeğimizi Ortaçağ restoranın  da  alıyoruz. Harika bir atmosfer. Ortaçağ eğlence kültürünü ve yemeklerini görüp yaşayabileceğiniz bu enfes restoran da yemek sonrası otelimize geri dönüyoruz.

3.Gün: PRAG

 Bugün kahvaltıdan hemen sonra Dresden’e gideceğiz. Eski Doğu Almanya kenti olan Dresden Prag dan sadece 2,5 saat uzaklıkta. Yol üzerinde ünlü Nazi kampı Terezin’i ziyaret ediyoruz. İkinci Dünya savaşı yıllarında Nazilerin Yahudileri hapsettikleri bu kamplar Avrupa’nın sayılı şehirlerinde müze olarak hala bulunmakta. İşkence haneleri, yatakhaneleri, o günleri anlatan filmleri ile yaşanılan işkenceleri hissettiren bu gezi tarihe tanıklık etmemize sebep oluyor. Sonunda Dresden’e varıyoruz. Her yer ölesine güzel korunmuş ki. Binalar, heykeller cadde ve sokakları süslüyor. Sokak aralarına kurulan açık pazarları ise ucuz yollu hediyelikleri almak içn bulunmaz bir fırsat. Burada harcıyacağımız 3 saat ise o kadar çabuk geçiyor ki. Dönüş yolunda  Vlatava nehrindeki tekneler de alacağımız akşam yemeğinin hayalini kuruyorum. Otelimize vardıktan kısa sonra çıkarak yemeğe geçiyoruz. Işıklar altında Prag’ı seyrederek açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.

4.Gün: PRAG-İSTANBUL

Bu gün son günümüz. Öğle saatlerinde otelimizden ayrılarak Havaalanına  doğru geçiyoruz. Bagaj ve bilet işlemleri sonrasında ise bu güzel şehre veda etme vakti geliyor. Turumuzun sonu.

 

Gezigen Turizm

Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Çamlıoğlu Apt. No: 79 D: 19 Kadıköy / İstanbul
Kadıköy istanbul

Telefon : +90 (216) 347 67 65


Yorumlar

Bizi Beğenin

Bizi Takip Edin


Adres : Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Çamlıoğlu Apt. No: 79 D: 19 Kadıköy / İstanbul
Telefon : +90 (216) 347 67 65 pbx
Faks : +90 (216) 347 67 65
E-Mail : info@tumtatilturlari.com
Copyright © 2017 Tüm hakları saklıdır. Bu site Gezigen turizm kuruluşudur