ARA
0216 347 67 65

Sri Lanka Turu 14 Temmuz çıkışlı

 
HEMEN AL!
Fiyat: 2.199 €
Değeri
2.315 €
İndirim
%5
Kazancınız
116 €

Detaylar


 

1.GÜN İSTANBUL - MUMBAI

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tümtatilturları kontuarı önünde saat 18:00’de buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile saat 20:35’de Mumbai'ye hareket. Gece uçak yolculuğu.

2.GÜN MUMBAI

Yerel saat ile 05:15’de Mumbai'ye varış. Varışımıza istinaden bizi bekleyen otobüsümüz ile kahvaltı için otelimize transfer. Kahvaltımızın ardından odalara yerleşme (giriş saati öğlen 12:00'dir. Müsaitlik doğrultusunda daha erken de giriş yapılabilir). Öğleden sonra  Elaphanta Adası'nda bulunan kayaya oyulmuş muhteşem güzellikteki Hindu ve Budist mağara tapınaklarını geziyoruz. 5. ve 8. yüzyıldan kalma bu tapınaklar genellikle tanrı Shiva'ya adanmıştır. Turumuz sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

3.GÜN MUMBAI

Sabah kahvaltının ardından Mumbai şehir turu için otelden hareket. Eski ismi Bombay olan bu şehir, Hindistan’ın en kalabalık şehridir. 20 milyon’a yaklaşan nufüsu ile de dünyanın en kalabalık 10 şehrinden biridir. Eski adı Bombay olan şehrin ismi Mumbai olarak değiştirilmiştir. Portekizliler; 16. yüzyılda Mumbai’yi ele geçirerek, şehre “iyi körfez” anlamına gelen “Bom Bahia” adını verirler. 1665 yılında adayı Portekizlilerin elinden alarak sömürgeleştiren İngilizler ise bu ismi İngilizcelileştirerek “Bombay” a çevirirler. İngiliz işgalinin bitmesinin ardından ise şehrin ismi, Hint tanrıçası Mumba'dan türetilen "Mumbai" olarak değiştirilir. Bombay ismi resmi olmasa da hâlen birçok insan tarafından kullanılmaktadır.Hindistan’ın finans ve endüstri başketi olan Mumbai, aynı zamanda dünyaca ünlü Bollywood filmlerinin de çekildiği şehirdir. Tur başlangıcında 19. Yüzyıl’da İngiliz Kralı George ve Kraliçe Mary’nin Hindistan ziyareti anısına yapılmış olan “Gateway of India” olarak bilinen Hindistan Kapısı'nı göreceğiz. Geçit Yolu'nun hikayesi : Hindistan Geçit Yolu, Mumbai’nin ilk akla gelen şehir simgesidir. Şehrin güney deniz kıyısında yer alan bu şaheser yapı 26 metre yüksekliğinde, sarı bazalt madeni ve güçlendirilmiş betondan inşa edilen dev bir kemer şeklindedir. Hint – İslam mimarisi stilindeki Hindistan Geçit Yolu, 1911 yılında Mumbai’yi ziyarete gelen Kral 5. George ve Kraliçe Mary’nin anısına inşa edilmiş ve 1924 yılında resmi olarak halka açılmıştır. 1948 yılında Hindistan bağımsızlığına kavuştuğunda kral ve şehirdeki son İngiliz birlikleri bu kemerin altından geçerek gemilerine binip uzaklaşmışlar ve böylelikle Hindistan Geçit Yolu, şehrin özgürlüğünü simgeleyen bir anıta dönüşmüştür. Ardından Galler Prensi müzesini ziyaret edeceğiz. Hindu – Gotik tarzda inşa edilmiş olan bu yapı, Hindistan ve İngiliz kültürünün birleştiği en güzel örneklerden biridir. Eski adı Chhatrapati Shivaji Maharaj Müzesi olan Galler Prensi Müzesi, 1905 yılında Galler Prensi 5. George’un temel atma törenine katılmasıyla inşa edilmeye başlanmıştır. 1914 yılında inşası tamamlandığında, Birinci Dünya Savaşı esnasında bir süre askeri hastane olarak kullanılmıştır. 1923 yılında Lady Lloyd tarafından müze olarak halka açılmıştır.Müze ziyaretimiz ardından Malabar Hill Tepesinde bulunan Asılı Bahçe ve Kamla Nehru Parkını ziyaret edeceğiz. Malabar Tepesinden Mumbai sahilinin panoramik manzarasını görebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Malabar Tepesi ziyareti sonrasında Güney Hindistan’ın en büyük pazarlarından olan ve Crawford Market olarak bilinen yerel bir pazara gidip, alış veriş imkanı bulşacağız. Pazar dönüşü ise yol üstünde ucunda Kral George Kalesinin bulunduğu, Hindistan’ın en uzun doğal ve halka açık plajı olan Marina Plajından geçerek otelimize geleceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN MUMBAI - COCHIN - ALLEPEY

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve yerel havayolları ile yapılacak olan Cochin uçuşumuz için havalimanına transfer. Cochin'e varış ve özel aracımız ile doğunun Venedik’i olarak adlandırılan Allepey'e hareket. Allepey, birbirine kanallarla bağlı bir bölge olup, ünlü tekne gezilerinin başlangıç noktasıdır. Burada tekne otelimize yerleşiyoruz. Kanallar ve nehirlerle dolu durgun sularda, nefes kesen doğal ortamı ile muhteşem bir geziye başlıyoruz. Öğle yemeğini teknede alıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme teknede.

5.GÜN ALLEPEY - COCHIN

Teknedeki sabah kahvaltısının ardından Kerala eyalatinin en büyük şehri Cochin’e hareket. Hint Yarımadası’nın güney batısında yer alan ve “Tanrı’nın Ülkesi” olarak adlandırılan nefis doğal güzellikleri ile ünlü Kerala eyaletinin Cochin şehri bir zamanlar batılı ülkelerin Hindistan’a giriş kapısı ve baharat ticaretinin merkezi olarak kabul görüyordu. Şehir, ünlü kaşif ve denizci Portekizli Vasco De Gama tarafından bilinmektedir. Kendisi de burada St. Francis kilisesinde toprağa verilmiştir. Ünlü kaşif, Avrupa’dan Hindistan’a giden ilk kişi olmuştur. Hindistan’a yaptığı son seferde, bu şehirde hayata gözlerini yummuş ve St. Francis Kilisesi’nde toprağa verilmiştir. Ardından Mattencherry Sarayı (Hollanda Sarayı) görülecektir. Cochin Maharajaları’nın portrelerinin, kıyafetlerinin, mücevherlerinin yanısıra 17. Yüzyıl’dan Hindu Mitoloji canlandırma ve tasvirlerinin sergilendiği müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslar topluluğuna ait en eski Yahudi Sinagogu’da Kochi şehrinde bulunur; 1568 yılında inşaa edilmiş, 1662 yılında Portekizliler tarafından yıkılmış ve 1664 yılında Hollandalılar tarafından tekrar yapılmıştır. Sinagogun iç dizaynı Çin’den getirilen çiniler ile döşenmiştir ve her bir çini diğerlerinden farklıdır. Sinagogun iç mekanı 19. yüzyıl avizeleri ve pirinçden minber ile döşenmiştir. Ayrıca ünlü Çin balıkçı ağları bölgenin görülmesi gereken yerlerindendir. Sahil boyunca uzanan, uzun ve kalın ağaç kütükler arasında, kepçe şeklinde gerilmiş bağlık ağlarının, mekanik bir kaldırçla denize bırakılıp, denizin içinden hızla çekilerek, balık avlanan bir sistemdir. Günümüzde bu sistem daha çok turistik bir gösteri halini almıştır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam, Kathalaki Dans gösterisini izleyeceğiz. Tüm dansçılar kostüm ve maskeler ile geleneksel müzikli bir gösteri yapmaktadır. Kathakali, Kerala eyaletinin 17.yy’dan beri oynanan, edebiyat, müzik, resim, dans, tiyatro sentezinden oluşan ve Hint Mitolosjine dayanan bi dans-drama sanatıdır. Oyuncular yüzlerini boyayarak, maske görünümü verirler. Geleneksel müzik enstrümanları eşliğinde oyuna devam edilir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN COCHIN - COLOMBO - SIGIRIYA

Sabah erken kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Colombo uçuşumuz için havalimanına hareket. Colombo'ya varışımıza istinaden Sigiriya'ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde 5 mağaradan, 150 Budha figürü ve 15 metrelik Budha Heykelini içinde barındıran ve Kral Walagambahu tarafından yaptırılan, Sri Lanka'nın en etkileyici Dambulla Mağara Tapınağı'nı geziyoruz. Gezimizin ardından Sigiriya'daki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

7.GÜN SIGIRIYA - MATALE - KANDY

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde bulunan, binlerce yıllık geçmişiyle günümüzde hala ayakta olan ünlü Sigirya Kalesi'ne çıkıyoruz. Sonrasında Kandy'ye hareket. Yol üstünde Matale'de "Baharat Bahçesi'ni ziyaret edeceğiz. Sri Lanka çay ve baharat ülkesi olarak bilinmekte olup, burada değişik baharatlar satın alabileceksiniz. Ardından yaklaşık bir saat yolculukla Kandy’e transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8.GÜN KANDY

Kahvaltımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. 1815’e kadar son Sinhalese Krallığı'nın başkenti olan Kandy şehir turunda; Sanat ve El İşleri, Pazar Alanı, Mücevher Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra, Tooth Relic Tapınağı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bu tapınağa erkekler veya kadınlar şort veya kısa etek ile giremez. Bu tapınak sadece Sri Lanka'lılar için değil, tüm Budist'ler için önem taşımaktadır. Çünkü Budha'nın bir dişi bu tapınakta saklanmaktadır. Sonrasında muhteşem ve farklı dans ve müzikleri ile geleneksel Kandy Kültürel Show’u izleyeceğiz. Devamında otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9.GÜN KANDY - PINNAWELA - NEGOMBO

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Negombo'ya hareket. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğumuzda, yol üstündeki, dünyadaki tek fil yetimhanesi olan Pinnawala'ya uğrayacağız. Bu yetimhaneyi gezip, bilgi aldıktan sonra Negombo'daki otelimize transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10.GÜN NEGOMBO

Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turumuzu yapıyor, ünlü ülkenin ikinci büyük balıkçı pazarını geziyoruz. Burada yüzlerce çeşit, belki de daha önce hiç görmediğiniz deniz ürünü ve balığı görebileceksiniz. Sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11.GÜN NEGOMBO - COLOMBO - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından, odaların boşaltılması ve başkent Colombo'ya hareket. Turumuzda  yerel çarşı ve ticaret alanı Pettahmarket, tarihi Wolfendhal Kilisesi, Bandaranaike Memorial International Konferans Salonu, Yeni Meclisi Jayewardenepura, Colombo Müzesi, Independence Meydanı, Budist ve Hindu Tapınakları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Colombo havalimanına hareket. Paraport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK731 tarifeli seferi ile saat 21:30'da İstanbul'a hareket. Gece uçak yolculuğu.

12.GÜN İSTANBUL
 
Saat 06:35’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

OTELLER

4 Yıldız

ALIYA RESORT & SPA - SIGIRIYA

5 Yıldız

CROWNE PLAZA - COCHIN

5 Yıldız

DELUXE HOUSEBOAT - ALLEPEY

4 Yıldız

HOLIDAY INN AIRPORT - MUMBAI

5 Yıldız

JETWING BLU - NEGOMBO

4 Yıldız

TREE OF LIFE HOTEL - KANDY

 

 

ÜCRETLER

Tarih

Sınıf

2 Kişilik Odada
Kişi Başı

İlave Yatak

Tek Kişi

Çocuk Fiyatları

Döviz

Kontenjan

14/07/2017-25/07/2017

4* - 5* HOTEL

2199.00

2199.00

2799.00

0 - 2 Yaş 500.00
2 - 12 Yaş 2,149.00

USD

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Mumbai / Colombo - İstanbul dönüş  ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve yer hizmetleri
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler
 • Mumbai - Cochin ve Cochin - Colombo yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen kategorideki otellerde toplam 9 Gece yarım pansiyon konaklama
 • Aleppey'de tekneotelde tam pansiyon konaklama
 • Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar
 • Zorunlu seyahat sigortası ( Mesleki Sorunluluk Sigortasıdır)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • KDV Dahildir

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Hindistan Vize bedeli 60 Euro (Vize Ofisimizden Bilgi Alabilirsiniz. Yeşil pasaporta vize uygulanmaktadır. Hindistan Başkonsolosluğu online vize başvuru sistemine geçmiştir ve parmak izi uygulaması ile çalışmaktadır. Bu sebeple tüm misafirlerimizin müracaat esnasında konsolosluğa şahsen gitmeleri gerekmektedir.
 • Otel harcamaları, minibar kullanımları
 • Fil Safarisi
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Öğle yemekleri
 • Tapınak girişlerinde talep edilecek kamera ve fotoğraf makinesi giriş ücretleri
 • Tüm yemeklerdeki içecekler
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet, müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

Gezigen Turizm

Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Çamlıoğlu Apt. No: 79 D: 19 Kadıköy / İstanbul
Kadıköy istanbul

Telefon : +90 (216) 347 67 65


Yorumlar

Bizi Beğenin

Bizi Takip Edin


Adres : Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Çamlıoğlu Apt. No: 79 D: 19 Kadıköy / İstanbul
Telefon : +90 (216) 347 67 65 pbx
Faks : +90 (216) 347 67 65
E-Mail : info@tumtatilturlari.com
Copyright © 2017 Tüm hakları saklıdır. Bu site Gezigen turizm kuruluşudur