ARA
0216 347 67 65

Fas Turları

 Fas turları ile Fas da nereleri görelim?

  Afrikanın en batı ucunda Atlas okyanusu ile Akdenizin keşişme noktasında bulunan renklerin ülkesi Fas 4.5 saat uçuş mesafesindedir ve yılın her ayı tatil yapılabilir. Gerek Akdeniz gerekse karasal ve çöl ikliminin hakim olduğu Fas da dört mevsimide bir arada yaşamak mümkündür. Ülkede Atlas dağlarında kayak yaptığınız günün ertesi sabahı çöl de güneşin doğuşunu seyredebilir veya Agadir in bembeyaz kumsallarında Atlas okyanusunun keyfini çıkarabilirsiniz. 

 Fas birtakım ön kabuller ile ülkeye gelen ziyaretçilerini sürprizleri ile şaşırtan bir ülke. Klasik bir arap ülkesi mantığı ile ülkeyi görmeye gelen gezginler hayallerinin çok ötesinde gerçekliklerle karşılaşıyor. Özellikle turizmin başkenti konumundaki Marakeş, yemyeşil doğası, tertemiz sokakları, faytonlarının ışıltısı görüntüsü, Ortaçağdan kalma Jeema el fna meydanı, 800 yıllık  Kutubiye camisi ve çok renkli gece hayatı ile konuklarını büyülüyor.

Fas turlarının olmazsa olmaz bir diğer imparatorluk şehri ise Kazablanka. Beyaz ev manasına gelen şehir ününü ödüllü Kazablanka filmine borçlu. Çok bilinirliği sebebiyle hayallerinizi süsleyen şehir klasik bir ekonomik başkent konumunda. Son yıllarada turizme yönelik büyük yatırımların olduğu şehir yakın bir gelecekte Atlas okyanusu kenarında bulunan en güzel şehirlerden biri olacak gibi. Başkent Rabatı ise Ankara'dan ayıran tek fark Atlas okyanusu kıyısında olması ve şehri ikiye bölen Bou Reg reg ırmağı olsa gerek.

Kutsal ve mutlaka görülmesini tavsiye ettiğimiz Fez şehri dışında Marakeş yakınlarında bulunan Essaouria'yı mutlaka ama mutlaka görün deriz. Kendine özgü mimarisi, ucuz alış veriş imkanı, birbirinden çeşitli balık lokantaları ve atlas okyanusunun dalgalarının sahili dövdüğü şehirden ayrılmak istemeyeceğinize garanti verebiliriz.

Bir sınır gibi ülkeyi ikiye bölen Atlas dağları'nın güneyine geçtiğinizde ise sizi bambaşka bir coğrafya ve etnik yapı karşılıyor. Güney Fas turları ise tarihi başkent Qarzazate, Dades ve Sahra çölüne adım atabileceğiniz Merzouga yı kapsıyor. Bu bölge kasbahları ve sahra çölünün büyülü güzelliği ile ünlü. Sahra çölünde güneşin doğuşunu seyretme ayrıcalığı yaşayarak bu ülkeyi çok daha fazla özümsüyeceğinize garanti verebiliriz.

Fas turlarını konusunda uzaman bir rehber ile gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bizi Takip Edin


Adres : Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Çamlıoğlu Apt. No: 79 D: 19 Kadıköy / İstanbul
Telefon : +90 (216) 347 67 65 pbx
Faks : +90 (216) 347 67 65
E-Mail : info@tumtatilturlari.com
Copyright © 2017 Tüm hakları saklıdır. Bu site Gezigen turizm kuruluşudur