ARA
0216 347 67 65

Paris Tatil Turları

 Paris tatil turları ile Paris turu

 Aşıkların ve aşkların şehri Paris. Sen nehri kıyısına kurulu Dünya’nın en önemli turistik şehirlerinden biri konumundaki Paris aynı zamanda Fransa’nın başkenti. Sorunsuz ve keyifli bir Paris tatili yapabilmek için gitmeden önce biraz araştıra yapmak gerekiyor. Paris tatiliniz boyunca size yardımcı olabileceğimize inandığımız birkaç bilgi paylaşmak isteriz.

 12 milyon nüfusa sahip Paris tam bir Metropol. Şehirde Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan birçok yapı bulunmakta. Her yıl ziyaret eden 50 milyondan fazla turisti buraya çekende bu liste olsa gerek. Her yıl nüfusunun 4 katı turisti ağırlayan Paris’i ziyaret edebilmemiz için Türk vatandaşları olarak bizim Schengen vizesi ile birlikte minimum 6 ay geçerliliği olan pasaporta ihtiyacımız var. Fakat Schengen Vizesini özellikle Fransa’dan almaya dikkat edin aksi halde bazen Paris havaalanında problemle karşılaşabiliyorsunuz. Özellikle pasaportunuzda ilk vizenizse.

Paris’i keşfetmek ve genel olarak bilgi sahibi olabilmeniz için 3 gün yeterli olabiliyor. Onun dışındaki günleri klasik turistik mekanları dışında kalarak yapacağınız keşif gezileri için ayırabilirsiniz. Şehir 22 ilçeden oluşuyor ve her bir ilçe merkezden periferiye doğru numaralandırılarak bölünmüş durumda. 1’den 20’ye kadar olan bölgeler merkez ve merkeze yakın 20 üzeri bölgeler ise çevre bölgeler olarak adlandırılıyor. Örneğin 1.bölge Louvre Müzesi’nin bulunduğu, 18. Bölge Montmarte tepesinin bulunduğu bölge.

Şehir içi ulaşım oldukça gelişmiş durumda. Dolayısıyla bölgeler arasında ulaşım oldukça kolay. Metro, otobüs ve raylı sistem olmak üzere üç ana ulaşım aracını günün her saati bulmak mümkün. Paris’te kaldığınız süre içerisinde günlük veya 3 günlük seyahat kartı almanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde daha ucuz ve verimli olarak ulaşım probleminizi çözmüş olacaksınız.

Paris’te 3 adet havaalanı bulunmaktadır. Bunlar sıklıkla kullanılan Charles De Gaulle, Orly ve Beauvais Tille Havaalanlarıdır. De Gaulle Havaalanına indiğinizde Terminal 3 ‘e ulaşın buradan merkeze trenler kalkmaktadır. Paris’in ana tren istasyonu Gare Du Nord’dur. Paris’ten tüm Avrupa Ülkelerine tren seferleri bulunmaktadır. Şehirde toplam 6 adet tren garı bulunmaktadır. Özellikle Gare Du Nord’dan kalkan hızlı trenlerle tüm Avrupa Ülkelerine seyahat edebilirsiniz.

Paris konaklama açısından diğer Avrupa Ülkeleri ile kıyaslandığında özellikle yüksek sezon dediğimiz yaz aylarında oldukça pahalıdır. Şehir merkezi etrafında bulunan otellerin fiyatı iki kişilik oda da kişi başı 60 ile 120 Euro arasında değişmektedir. Tabi seyahat planınızı aylar öncesinden yapmak çok daha ucuz konaklama imkanı yakalamak açısından önemlidir.

Sen nehri şehri ikiye böler. Paris şehir turlarında nehirde yapılacak tekne gezisi programınıza renk katacaktır. 30 dan fazla köprü ile süslenmiş olan Sen nehri gezisinin başlangıç noktası Eiffel Kulesinin tam karşısındadır. Ortalama 1 saat süren nehir turlarının biletlerini burada bulunan gişelerden alabilirsiniz.

Paris’in en ünlü sembolü şüphesiz Eiffel Kulesidir. 1889 yılında yapılmış olan bu demir kule yılda 8 milyondan fazla turist tarafından ziyaret edilir. 300 metre yüksekliğe sahip kule, asansörle çıkılan 3 adet balkondan oluşur. İlk balkonun yüksekliği 57 metre, ikinci balkon 115 metre ve üçüncü balkon 276 metredir. Acentalardan satın almış olduğunuz Paris turlarından genellikle ikinci balkona kadar çıkılır. Bilet fiyatları çıkılan yüksekliğe göre değişmektedir.

1793 senesinde Paris2te açılan Louvre Müzesi Dünya’nın en fazla ziyaret edilen müzelerinin başında gelmektedir. Yılda ortalama 10 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan müze Dünya’nın kültür mirasının en önemli parçalarını içerisinde saklar. Mısır kültüründen Eski Yunan’a kadar bir çok medeniyetin izlerini barındıran Louvre ilk olarak 134.yy başlarında Philippe Auguste tarafından saray olarak inşa ettirilmiştir. Müzesin en fazla ilgi çeken parçası ise Leonardo Da Vinci’nin ünlü Mona Lisa tablosudur. 7 bölümden meydana gelen bu müzeyi tam anlamıyla dolaşmak neredeyse 1 gününüzü alacaktır.

Montmartre tepesinde yer alan Sacre Coeur Kilisesi aslında bir Roma Katolik bazilikasıdır. Ressamlar tepesi olarak da bilinen Montmartre de bulunan kilisenin kubbesine çıkarak Paris’in eşsiz manzarasını seyretmek mümkündür. Her sene 10 milyondan fazla turist tarafından ziyaret edilen bazilika 1914 yılında tamamlanmıştır. Girişi ücretsiz olan Sacre Coure bazilikasını hergün 06.00 dan 23.30’a kadar ziyaret edebilirsiniz.


Bizi Takip Edin


Adres : Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Çamlıoğlu Apt. No: 79 D: 19 Kadıköy / İstanbul
Telefon : +90 (216) 347 67 65 pbx
Faks : +90 (216) 347 67 65
E-Mail : info@tumtatilturlari.com
Copyright © 2017 Tüm hakları saklıdır. Bu site Gezigen turizm kuruluşudur