ARA
0216 347 67 65

Uzakdoğu Turları

Uzakdoğu turları ile  Kültürler mozaiği Uzakdoğu'yu tanımak

 Dünya savaşları sonrası kullanılmaya başlanan Uzakdoğu kavramı bugün gezginler için başka anlamlar kazanmış durumda. Coğrafi uzaklık kavramı dışında farklı kültürlerin bir mozaiği konumunda bulunan Uzakdoğu ülkeleri son yıllarda oldukça fazla tercih ediliyor. Farklı lezzetlere sahip mutfağı, egzotik adaları ve keşfedilmeyi bekleyen bölgeleri ile Uzakdoğu ülkeleri gezginlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Özellikle Eylül – Haziran ayları arasında tercih edilen Uzakdoğu ülkeleri her sene Türkiye den 50 bin kişiden fazla turist çekmeyi başarıyor. Ülkemizden çıkışlı Tayland, Vietnam, Kamboçya, Laos, Myanmar, Güney Kore, Malezya, Singapur, Çin ve Japonya turlarına rağbet oldukça fazla. Bu ülkelere yapılan turlar genellikle birkaç ülkeyi kapsar nitelikte. Uzun uçuş süresi nedeniyle bölgeye gitmişken birkaç ülkeyi beraber gezmek gezginler için çok daha ekonomik oluyor.

Tayland turları

 Genellikle Bangkok, Pattaya, Phuket olarak organize edilen Tayland turlarını Ekim – Mayıs ayları arasında tercih edebilirsiniz. Türkiye çıkışlı direk ve aktarmalı birçok firma ile uçabileceğiniz bölge hem ucuz tatil hem de bambaşka bir kültürü yerinde görüp yaşamak isteyenler için bir çekim merkezi. Tayland Dünyaca ünlü tay masajı, 40.000 e yakın Budist tapınakları, farklı kültürlere sahip kabileleri, özellikle kuzey bölgesinin bozulmamış doğası ile Asya nın en popüler destinasyonu.

Doğu geleneksel yaşamı ve gelişmiş Batı modernizminin  içi içe geçtiği başkent Bangkok ise Asya’nın parlayan yıldızı konumunda. Budist rahiplerin kavuniçi kıyafetleri, Tapınakların altın ışıltısı, neon ışıklarının süslediği gece hayatı ve konuksever gülümseyen halkı ile Bangkok egzotik bir yolculuktur.

Bangkok kelime anlamı ile Melekler şehri. Şehirde ziyaret edilecek binlerce tapınak ve gezilecek onlarca yer var. Özellikle Siam ve Silom bölgeleri ise devasa alışveriş merkezlerinin bulunduğu semtleri. Bangkok un dünyaca ünlü gece hayatı ise Khao San Road ve Sukhumvit bölgelerinde yaşanıyor. Ayrıca yüzen çarşı ve timsah  çiftliği ise mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler.

Şehire yakın tarihi başkent Ayutthaya ise Unesco Dünya Tarihi mirası listesinde ve görmeden dönmeyin diyeceğimiz kadar mistik ve güzel bir şehir. Bangkok şehir merkezine 1 saat mesafede bulunan şehir de tuk – tuk  ile yapacağınız geziden oldukça zevk alacaksınız.

Chang Mai ve uzun boyunlu kadınların kabilesi Karenler

 Bangkok dan 1 saat uçuş mesafesinde bulunan  Chang Mai kuzey Tayland’ın en önemli şehri konumunda. Şehir keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibi. Tayland’ın egzotik güzellikleri Kuzey bölgesinde saklı. Bangkok – Pattaya – Phuket üçgeni gerçek Tayland ı görüp yaşamak isteyen gezginler için çok tatmin edici değil. Chang Mai şehri ve çevresi ise korunmuş doğası, tarihi tapınakları ve  etnik kökenli kabileleri ile görenleri adeta büyülüyor. Bu kabilelerden en ünlüsü ise Chang Mai ye otobüs ile 4 saat mesafede bulunan Mae Hong Son da yaşayan Karen kabilesi. Kadınlarının  boyunlarına taktıkları halkalar ile tanınan Red Karen kabilesinin bir alt grubu Padaunglar oldukça ilgi çekici. Bir kısımı Myanmar ve Laos da yaşayan kabile üyeleri bugün hala Kuzey Tayland da yaşamlarını sürdürmekte. Uzakdoğu turunuzun Tayland ayağında bu bölgeyi mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

 Uzakdoğu’da balayı tatil turları

  Gizemli coğrafya Uzakdoğu’da keyifli bir balayı da geçirebilirsiniz. Bölge, özellikle tropikal adalar da balayını geçirmek isteyenlere birçok alternatif sunuyor. Tayland’da bulunan Phuket , Koh Samui, Phİ Phi adaları en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Bunun dışında Hint denizinde bulunan Maldiv Adaları da sıklıkla tercih edilen destinasyonlardan biri. Gerçek tropikal adalar da balayını geçirmenin bütçesine oldukça makul. Kişi başı 1000 – 1500 dolar civarında yapılacak olan bir harcama ile oldukça keyifli bir balayı organize etmeniz mümkün.

Phi Phi adasında balayı tatili

 Uzakdoğu popüler destinasyonlarından birisi de Phi Phi adasıdır. Koh Phi Phi adası Tayland’a bağlıdır. Vize gerektirmeyen ada da birçok alternatif vardır. Adanın en ünlü kumsalı Maya Bay’dir. Burada teknede 1 gece kalmak hayatınızda yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri. Gündüzleri bölge koruma altında olduğundan dolayı ziyaretçi kotası dahi olsa oldukça kalabalık oluyor fakat gece tekne turlarına katılarak adada kumsalda baş başa romantik bir akşam yemeği yedikten sonra teknede yıldızlar altında güvertede uyumak muhteşem bir deneyim olacaktır.

Ayrıca Koh Phi Phi de zirveden gün batımın seyredebilirsiniz. Phi Phi Le ve Phi phi Don koylarının muhteşem manzarası eşliğinde gün batımı romantik dakikalarınızı süsleyecektir.

Phi Phi adası oldukça güzel otel seçenekleri, bembeyaz kumsalları, büyüleyici su altı zenginliği ile balayı tatilinizin popüler bölgesi olmaya aday.


Bizi Takip Edin


Adres : Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Çamlıoğlu Apt. No: 79 D: 19 Kadıköy / İstanbul
Telefon : +90 (216) 347 67 65 pbx
Faks : +90 (216) 347 67 65
E-Mail : info@tumtatilturlari.com
Copyright © 2017 Tüm hakları saklıdır. Bu site Gezigen turizm kuruluşudur